dnes, pondelok 23. 9. 2019
zrážky11.12mm

Po Ut St Št Pia So Ne

Ocenenie otvorená samospráva

Haličské slávnosti 2015 - Aj Gladiator už vie, že neprišiel "do Haliča"

Typ: ostatné
Haličské slávnosti okorenil koncert populárnej kapely Slávnosti v obci Halič majú dlhoročnú tradíciu.

Konajú sa vždy v polovici augusta a ani tento rok nebol výnimkou. Kultúrny program začal už v piatok večer divadelným predstavením Zúfalé manželstvo v podaní Joža Pročka a Ivana Vojteka ml. Tristo divákov v zaplnenej sále domu kultúry sa pobavilo nad „zrkadlom“ spolunažívania muža a ženy v modernom manželstve. V sobotu od rána sa nad Haličou niesla vôňa grilovaných dobrôt. Prítomných návštevníkov, ktorých neodradila ani veľká horúčava, privítali nielen stánky s občerstvením, ale aj krásne výrobky šikovných remeselníkov. Súčasťou Haličských slávností bolo aj sprístupnenie miestneho múzea, súťaž vo varení gulášu (vyhrala ju obec Polichno) a súťaž v pití piva. Za dobrovoľný príspevok na rozšírenie detského ihriska sa na slávnostiach podával aj chlieb s masťou a cibuľou. Od 14. hodiny pokračoval na námestí kultúrny program. Na pódiu sa postupne vystriedali Hudobno-spevácky súbor Haličan, Dance Attack, bratia Gibaľovci, deti zo ZŠsMŠ Halič a SZUŠ Lučenec-Opatová, divadelný súbor Strašidlá, folklórny súbor Burinka, FIT JUMP, Denné centrum Halič. Čakanie na hudobníkov skrátila bohatá tombola. Po zhruba polhodinovom vystúpení kapely INQUEST prišiel zlatý klinec sobotňajšieho programu. Usporiadatelia sa tento rok pochlapili, keď do Haliče dotiahli populárnu kapelu Gladiator. „Naše prvé dojmy z Haliče sú veľmi pekné. Sme veľmi prekvapení, že Halič má takú bohatú a veľmi plodnú históriu. Akurát sú tu hody, páči sa mi, že je tu veľa remesiel. Ja to mám veľmi rád. Už sa tešíme večer na koncert“, oboznámil nás bubeník kapely Gladiator, Georgio Babulic. „Áno, hrávame aj obecné slávnosti či jarmoky. Vždy sme radi, keď prídeme na miesto, kde sme ešte nezavítali. Budeme hrať pomaly už 25.rok a pobehali sme toho naozaj veľa, celé Slovensko i Čechy a napríklad aj tuná sme prvýkrát. Takže vždy sa nájdu nejaké miesta, kde sme ešte nehrali. A to nás vždy poteší, keď prichádzame do niečoho nového a nepoznaného“, podotkol Babulic. Doplnil ho spevák Miko Hladký: „Celkom dobre sa uchytila pesnička Sám s ňou, takže sme radi, že aj z nových albumov sa ľuďom veci páčia. V septembri chystáme novú pesničku, uvidíme, kedy to budeme môcť zahrať ľuďom naživo a verím, že aj do Haliče opäť zavítame a že si spolu zaspievame. Halič je krásne mestečko, sú tu krásne budovy a je tu čo pozerať. Verím, že si s tunajšími ľuďmi užijeme krásny koncert“. Chalanov z Gladiatoru sme vzápätí oboznámili, že Halič je ženského rodu a že neprišli do Haliča, ale do Haliče. Koncert Gladiatoru zaplnil námestie predovšetkým mladým publikom. Fanúšikovia dobrej rockovej muziky si v hodinovom vystúpením spolu s kapelou zaspievali známe pesničky Sám s ňou, Raz tam v uličkách, Keď sa láska podarí, Bonboniéra a iné. V nedeľu pokračovali Haličské slávnosti bohoslužbami v katolíckom i evanjelickom kostole a športovými podujatiami. Doobeda sa konal minifutbalový turnaj o pohár starostu obce a poobede futbalový zápas bývalých hráčov a majstrovský futbalový zápas Halič – Čakanovce, v ktorom domáci Haličania zvíťazili 2:1.

Pozrite si malú ochutnávku fotografií. Viac nájdete vo fotogalérii

Vytvorené: 28. 4. 2016
Posledná aktualizácia: 25. 1. 2017 05:17