Obec Halič
Halič

Centrum integrovanej sociálnej a zdravotnej starostlivosti

Banskobystrický samosprávny kraj

Kancelária oddelenia centier integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti

Družstevná 382/6, 985 11 Halič

Poskytované služby:

❖ Základné sociálne poradenstvo (zhodnotenie aktuálnej situácie, návrhy riešenia nepriaznivej situácie).
❖ Sprostredkovanie požičiavania zdravotníckych pomôcok (vozík, schodolez, polohovateľná posteľ, kyslíkový oxygenerátor a pod.).
❖ Sprostredkovanie monitorovania a signalizácie potreby pomoci (monitorovacie náramky).
❖ Sprevádzanie seniorov odkázaných na pomoc inej osoby (k lekárovi, na úrady a iné inštitúcie).
❖ Sprostredkovanie terénnych, ambulantných a pobytových sociálnych služieb.
❖ Preventívne aktivity pre seniorov (besedy, prednášky, skupinové aktivity).
❖ Sprostredkovanie lekárskej starostlivosti (objednanie k lekárovi, prehľad o sieti odborných lekárov).
❖ Sprostredkovanie dobrovoľníckej činnosti pre seniorov (budovanie siete dobrovoľníkov a ich organizovanie).

Pre koho sú služby určené:

❖ Pre seniorov so zdravotným postihnutím alebo zhoršeným zdravotným stavom.
❖ Pre ľudí v produktívnom veku so zdravotným postihnutím alebo zhoršeným zdravotným stavom.
❖ Prevenčné a poradenské aktivity sú určené pre všetkých seniorov.

Územná pôsobnosť kancelárie:

Mikroregión Novohradské podzámčie (Ábelová, Gregorova Vieska, Halič, Lehôtka, Lentvora, Lupoč, Ľuboreč, Mašková, Podrečany, Polichno, Praha, Stará Halič, Tomášovce, Vidiná)
Projekt je podporený Európskou Úniou

Monitorovanie a signalizácia potreby pomoci:

❖ Monitorovanie a signalizácia potreby pomoci je sociálna služba poskytovaná fyzickej osobe, ktorá má nepriaznivý zdravotný stav.
❖ Služba je zabezpečovaná 24 hodín 7 dní v týždni prostredníctvom monitorovacieho strediska.
❖ Na monitorovanie sa používajú komunikačné hodinky s SOS gombíkom a statický komunikátor s prídavnými SOS tlačidlami s možnosťou rozmiestnenia v domácnosti klienta.
❖ Komunikačné hodiny umožňujú obojstrannú komunikáciu, sú vybavené senzorom pádu a umožňujú orientačné vyhodnocovanie krvného tlaku, tepu srdca a pohybovej aktivity.
❖ Sociálna služba bude dostupná odkázaným seniorom za 3 eurá mesačne (v prípade nepriaznivej finančnej situácie bude táto sociálna služba poskytovaná zdarma).

Aktivity sú realizované v rámci projektu „Centrá sociálnych služieb ako nástroj viacúrovňového partnerstva pri poskytovaní dlhodobej starostlivosti na komunitnej úrovni na Slovensku“
Cieľom projektu je vytvorenie pilotného modelu Centier integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti pre seniorov na komunitnej úrovni a podpora terénnych sociálnych služieb.

Adresa kancelárie:

Družstevná 382/6, 985 11 Halič (budova zdravotného strediska)
Kontakt na zamestnancov:
Mgr. Žaneta Kučerová, koordinátorka centra, zaneta.kucerova@bbsk.sk, 0949 006 941
Mgr. Jana Poledníková, sociálna poradkyňa, jana.polednikova@bbsk.sk, 0948 837 527

LETáK Cizs

lETáK CENTRUM

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Preklik na realizované projekty

Logo Ffr

CELKOM:1053063

Sociálne siete

Cintorín

Odkaz na cintorín

Suveníry na predaj na OcÚ:

• Čarovný Lučenec
    slovenskí fotografi, dvojjazyčné vydanie (ang.-slov.)

Kniha fotografií čarovných krás Lučenca

Čarovný Lučenec - kniha

cena 20,- €

• IGRA model staničnej budovy

model haličskej stanice v dvoch rôznych mierkach

IGRA model stanice

cena 25,- €, 27,- €

• Halič, cesta časom

Ján Hikker a Peter Fízeľ prinášajú históriu Haliče a jej rodov do Vašej domácej knižnice

Halič, cesta časom

cena 20,- €

• Ľudová hrnčina z Novohradu

kniha, autor Michaela Škodová

Ľudová hrnčina z Novohradu - kniha

cena 10,- €

• Čarovný Novohrad
    slovenskí fotografi, dvojjazyčné vydanie (ang.-slov.)

Čarovný NovohradKniha fotografií čarovných krás Novohradu

cena 16,- €

• Magnetky a pohľadnice

pohľadnica - Halič

cena 1,- €

magnetka - Halič

cena 2,- €

Predmety si môžete zakúpiť v kancelárii OcÚ na prízemí.